این وب سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند. لازم بذکر است مطالب کانالهای تلگرام توسط کراولر و خودکار استخراج میشود و سایت مسئولیتی درقبال محتوای کانالها ندارد. درصورتیکه محتوا مغایر با قوانین کشور است مراتب را به [email protected] اطلاع دهید.
فیلم آنلاین تماشا کنید مجموعه ای از فیلم های سینمایی بصورت آنلاین در Yidio.ir قابل تماشا میباشد.
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳
🎥افشاگری نماینده مجلس از ماجرای ۲۰ هزار تن برنج وارداتی با ارز جهانگیری، که در انبارهای دولتی فاسد و دور ریخته شدند!

✅ @masaf_foods
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹
🎥 اثرات مثبت فراوان اجرای قانون تمرکز اختیارات کشاورزی با وجود اجرای حداقلی و ناقص

📉 کاهش تراز تجاری منفی و نیاز به واردات، صرفه جویی ارزی در دوران تحریم، رشد مناسب برخی محصولات که واردات گسترده ای داشت مانند شکر و ...

#قانون_تمرکز
#وزارت_بازرگانی
#وزارت_واردات
#نه_به_وزارت_بازرگانی

✅ @masaf_foods
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰
🎥 ایده جالب یک کشاورز آمریکایی برای پرورش کبک در قفسی خاص!

🔹پرورش کبک به دلیل اینکه یک پرنده وحشی است زحمت زیادی دارد اما کار شدنی و سودآوری است.

#پرورش_کبک

✅ @masaf_foods
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
🎥 تصاویر زیبا از جنگل فندقلو در استان اردبیل

#اینجا_ایران_است

✅ @masaf_foods
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
⭕️ رئیس سازمان حفظ نباتات: از ملخ صحرایی مرده برای خوراک دام و طیور استفاده نشود

🔹محمدرضا درگاهی: مردم از برداشت ملخ صحرایی مرده برای مصرف خوراک دام خودداری کنند. برداشت و مصرف ملخ صحرایی زنده هیچ منع مصرفی برای خوراک دام و طیور ندارد اما درصورتی‌که براثر سم‌پاشی‌ها از بین رفته باشد مصرف آن خطرناک است. ملخ مرده در اثر سم‌پاشی می‌تواند سم را به بدن دام یا طیور منتقل کند.

#چالش_ملخ

✅ @masaf_foods
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
⭕️ ایستادگی تمام قد دولت آمریکا در کنار کشاورزان خود/ حمایت های تاریخی از بخش کشاورزی (۲از۲)

🌪حمایت در برابر بلایای طبیعی (Disaster Aid)
🔹این برنامه که از سال ۲۰۱۰ حدود ۱.۹ میلیارد دلار برای وزارت کشاورزی ایالات‌متحده هزینه داشته، بدین‌صورت است که علاوه بر تسهیلات و قوانین موجود کنگره در این زمینه؛ به کشاورزان در قبال بلایای طبیعی خسارت پرداخت می‌شود که عمده این کمک‌ها عمدتاً به گندم کاران، دامداران و باغبانان اعطا می‌شود.

📊بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی (Marketing and Export Promotion)
🔹سالانه این وزارتخانه بیش از ۱.۲ میلیارد دلار صرف فعالیت‌های تبلیغاتی و بازاریابی برای فروش و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی می‌کند. سازمان خدمات خارجی کشاورزی امریکا (The Foreign Agricultural Service)، سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار در بیش از ۹۰ دفتر خارجی خود برای بازاریابی صادراتی کشاورزی هزینه می‌کند.

🔍تحقیق و پشتیبانی از سایر امور مرتبط (Research and Other Support)
🔹اکثر صنایع در آمریکا منابع مالی تحقیقات و توسعه خود را تأمین می‌کنند، اما در مورد کشاورزی، دولت آمریکا هزاران دانشمند و متخصص دیگر را استخدام می‌کند تا به صنعت کشاورزی کمک کنند. بدین منظور وزارت کشاورزی آمریکا سالانه ۳ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه کشاورزی در بیش از ۱۰۰ منطقه صرف می‌کند. این برنامه همچنین مجموعه‌ای از خدمات پشتیبانی دیگر (مانند داده‌های آماری و مطالعات اقتصادی) را نیز به کشاورزان ارائه می‌دهد.

♻️برنامه‌های حفاظتی (Conservation Programs)
🔹وزارت کشاورزی ایالات‌متحده چندین برنامه مختلف جهت حفاظت مزارع کشاورزی را دنبال می‌کند. به‌طوری‌که در قالب برخی از این برنامه‌ها به کشاورزان پول پرداخت می‌شود تا با برنامه‌های نظارتی و حفاظتی، نظام تولید خود را جهت حفاظت از منابع طبیعی بهبود بخشند. سالانه بیش از ۵ میلیارد دلار برای این نوع حمایت‌ها پرداخت می‌شود.

💵اعطای وام بازاریابی (Marketing Loans)
🔹این برنامه که برای وزارت کشاورزی آمریکا در دو سال گذشته سالانه ۱۶۰ میلیون دلار هزینه داشته است قصد دارد که در زمان برداشت محصول کشاورزی به کشاورزان وام پرداخت کند تا محصولات خود را ذخیره و نگه‌داری کند و پس از بازاریابی مناسب، با قیمتی بالاتر بتواند محصولات خود را به فروش برسانند.

منبع ارجاعی:
🌐 http://bit.do/eQF66

#یادداشت
#دیگران_چه_می_کنند
#قانون_تمرکز
#نه_به_وزارت_بازرگانی

✅ واحد مطالعات امنیت غذایی مصاف
🔗 https://t.me/joinchat/AAAAAEMLE1NBxE6ePIdZTQ
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
امیرالمؤمنین علیه السلام:

هرگاه يكى از شما وارد منزل خود شود به خانواده‏اش سلام نمايد اگر خانواده نداشته باشد چنين بگويد:
«سلام بر ما از جانب پروردگارمان»
و هنگام ورود به منزل خود سوره «توحيد» را بخواند كه فقر را از بين ببرد

تحف العقول صفحه 115

✅ @masaf_foods
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۹
⭕️ هر سال با بارش برف در محور پونل شهرستان رضوانشهر گیلان به خلخال استان اردبیل این جاده مسدود می شود. ارتفاع برف در این مسیر در بعضی نقاط به بیش از ده متر می رسد./ایرنا

✅ @masaf_foods
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶
حکایتی خواندنی...

ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﻴﻤﺎﻥ(ع) ﺍﺯ ﻣﻮﺭﭼﻪای ﭘﺮﺳﻴﺪ: «ﺩﺭ ﻣﺪﺕ یک ﺳﺎﻝ ﭼﻘﺪﺭ می‌خوﺭی؟» ﻣﻮﺭﭼﻪ ﮔﻔﺖ: «ﺳﻪ ﺩﺍﻧﻪ!» ﭘﺲ ﺍﻭ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺟﻌﺒﻪﺍی ﻛﺮﺩ ﻭ ﺳﻪ ﺩﺍﻧﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻫﺶ ﻧﻬﺎد.

ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﮔﺬﺷﺖ یک ﺳﺎل ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﻴﻤﺎﻥ ﺟﻌﺒﻪ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩ ﻭ ﺩﻳﺪ ﻛﻪ ﻓﻘﻂ یک ﻭ ﻧﻴﻢ ﺩﺍﻧﻪ ﺭﺍ ﺧﻮﺭﺩﻩ! ﭘﺲ ﺑﺎ ﺗﻌﺠﺐ ﺍﺯ ﻣﻮﺭﭼﻪ ﭘﺮﺳﻴﺪ: «ﭼﺮﺍ...؟»

ﻣﻮﺭﭼﻪ ﮔﻔﺖ: «ﭼﻮﻥ وقتی که ﻣﻦ ﺁﺯﺍﺩ ﺑﻮﺩﻡ، ﺍﻃﻤﻴﻨﺎﻥ داشتم ﺧﺪﻭﺍﻧﺪ ﺭﻭﺯی ﻣﺭﺍ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ ﻭ ﻣﺮﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ نمی‌کند. ﻭلی وقتی ﺗﻮ ﻣﺮﺍ ﺩﺭ ﺟﻌﺒﻪ ﻧﻬﺎﺩی، ﺑﻴﻢ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﺮﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ کنی. ﭘﺲ ﺩﺭ ﺧﻮﺭﺩﻧﻢ ﺍﺣﺘﻴﺎﻁ ﻛﺮﺩﻡ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﻢ ﻳﻜﺴﺎﻝ ﺩﻳﮕﺮ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺗﻐﺬﻳﻪ ﻛﻨﻢ!»

ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ می‌فرمایند: «ﻫﻴﭻ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺯﻧﺪﻩ‌ﺍی ﺑﺮ ﺭﻭی ﺯﻣﻴﻦ ﻧﻴﺴﺖ مگر آنکه روزی او بر عهده خداست...»

ماهيان از آشوب دريا به خدا شكايت بردند، دريا آرام شد و آنها صيد تور صيادان شدند! آشوب‌های زندگی حكمت خداست. از خدا دل آرام بخواهيم، نه دريای آرام!

دلتان همیشه آرام....🙏🏻🌸

🌐 همسران پاک

✅ @masaf_foods
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۴
گراز در سیل...
جاده دارخوین آبادان

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۷
🔰عکس هوایی جالب از یک روستا در زنجان!

🔹تصویر ماهواره ای از روستای "جوره کندی" در منطقه قَرَه‌پُشتلو زنجان که چیدمان خانه های روستا شبیه به نقشه ایران است.

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۷
🔰۵ دلیل کارشناسی در مخالفت با تشکیل وزارت بازرگانی

1⃣ در حال حاضر هیچ یک از وزارتخانه های صمت و کشاورزی، مسئولیت #تنظیم_بازار محصولات اساسی را نمی‌پذیرند؛ دلیل این مسئله آن است که وزارتخانه مسئول، باید در برابر مطالبات مردمی پاسخگو باشد.

2⃣ دلیل اولیه برای افزایش نرخ محصولات اساسی، رشد شدید نرخ ارز است؛ اما آنچه به این مسئله دامن زده، تخصیص ارز دولتی برای واردات این محصولات است. تخصیص #ارز_۴۲۰۰_تومانی به واردات محصولات اساسی، باعث شکل گیری #رانت و بازار #قاچاق برای این محصولات شد و به افزایش بیش از حد قیمت آنها انجامید.

3⃣ برخلاف آنچه دولت تصور می کند، حتی اگر در کوتاه مدت، وزارت بازرگانی بتواند بازار محصولات اساسی را مدیریت نماید، با توجه به اینکه #واردات بر #تولید غلبه پیدا می کند، توان تولیدی کشور به ویژه در محصولات اساسی تضعیف خواهد شد که به راحتی امکان بازگشت آن وجود ندارد؛ وابستگی در محصولات اساسی که یک بخش راهبردی محسوب می‌شود، آن هم در شرایط تحریم، نتیجه این وضعیت خواهد بود.

4⃣ بر اساس مطالعات تطبیقی و الگوی کشورهای پیشرفته، کیک اقتصاد باید به صورت عمودی افراز شود؛ به این معنا که برای چابک سازی بخش های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، صنایع مختلف، معادن و …، این بخش ها باید از هم تفکیک گردد.

5⃣ طبق گزارش اداره کل قوانین مجلس شورای اسلامی، طرح تشکیل وزارت بازرگانی مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی، ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، ماده ۱۶سیاست های کلی #اقتصاد_مقاومتی و ماده ۱۰ سیاست های کلی نظام اداری است؛ لذا تصویب چنین طرحی در بادی امر، غیرقانونی بوده و در تضاد با اسناد بالادستی است و اگر در دستور کار قرار گیرد، برای تصویب به دو سوم آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیاز دارد.

#نه_به_وزارت_بازرگانی
#نه_به_ارز_4200_تومانی
#نه_به_فساد
#نه_به_رانت

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷
🔰‏رئیس سازمان محیط زیست :
ملخ‌خوری اتفاق عجیبی نیست و از قبل در جنوب کشور بوده است فقط ملخ‌های سمی را نبایدخورد.

‼️بله دیگه وقتی دامپروری رو باعث نابودی محیط زیست دونستن و بز‌های پیر رو دلیل کم آبی! همین میشه که خوردن ملخ رو هم نسخه تامین غذا معرفی میکنن!!

#وقاحت
#مشی_خیانت_گونه
#عیسی_کلانتری

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۷
🔰 تورهای جمع آوری آب از مه و ابر!

🔹 بنیاد آب آلمان این تورها را ساخته و آن را در برخی نواحی مرتفع آفریقایی (مراکش) نصب کرده است.

🔹 در سراسر جهان بسیاری از افرادی که در نزدیکی سواحل زندگی می کنند، از مه، آب استخراج می کنند. این روش استحصال آب به سادگی و توسط توری های ظریفی با ابعاد یک متر مربع انجام می شود که در مسیر باد نصب شده اند.

🔹 هنگامی که مه به توری ها برخورد می کند، ذرات آب در حفره های توری به دام می افتند و به صورت قطرات آب در مخزن آن جمع آوری می شوند. این تجهیزات می توانند حدود ۳ لیتر آب در روز جمع آوری کنند.

🔹 استفاده از این توری ها مزایایی را به همراه دارد؛ نیازی به تلاش چندانی برای راه اندازی ندارند و می توانند بدون نیاز به نظارت مستمر، به راحتی در مناطق دوردست به کار روند. تنها کافی است آنها را نصب و در انتهای روز آب را از مخزن جمع آوری کرد.

‼️درحالی که در نقاط دیگر جهان از شدت کمبود آب به سراغ اجرایی کردن سخت ترین ایده ها می روند تا چند لیتر آب ذخیره کنند، در کشور ما از شدت پر آبی سد ها را باز میکنند تا آب اضافی به دریا بریزد 😐

#آبخیزداری
#آب_هست_اما_ول_است

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۰
🔰سیلاب دوباره در راه آق‌قلا!

🔹فرماندار آق‌قلا گفت: براساس هشدار‌های دستگاه‌های متولی پنج‌شنبه شب و صبح جمعه سیلاب گرگانرود با دبی ۲۱۰ مترمکعب برثانیه به شهر آق‌قلا می‌رسد. بخشی از سیلاب به میزان ۱۵ مترمکعب بر ثانیه با استفاده از سد وشمگیر و بخشی دیگر نیز با استفاده کانال‌های انحرافی مدیریت می‌شود.

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
🔰مشکلات تنظیم بازار با تشکیل وزارت بازرگانی حل نمی‌شود!

💬کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

🔹با تشکیل وزارت بازرگانی در شرایط کنونی مخالف هستم چرا که مسیر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و بهبود تنظیم بازار، در گروی تشکیل این وزارتخانه نیست. برای حل مشکلات معیشتی مردم باید سیاست های اقتصادی دولت اصلاح شود.

🔹دلیل اصلی مشکلات کنونی بازار محصولات اساسی به دلیل تخصیص ارز دولتی به واردات محصولات اساسی و عدم نظارت مناسب بر روند تخصیص و توزیع ارز و کالاها است. دولت برای بهبود وضع معیشتی مردم باید هر چه سریعتر اقدام به حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی کرده و این موضوع تنها با ارائه لایحه اصلاح بودجه به مجلس امکان پذیر خواهد بود.

#نه_به_وزارت_بازرگانی
#نه_به_فساد
#نه_به_رانت

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴
🔴 هشتگ #وزارت_بازرگانی و #امنیت_غذایی بر اساس تعداد توییت و ریتوییت به رتبه ۱۱ و ۱۲ هشتگ‌های داغ ایران در هشت ساعت اخیر دست یافت!

#نه_به_وزارت_بازرگانی

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
🔴 | 🎥 وزارت بازرگانی یعنی آوار شدن واردات بر سر تولید داخلی!

‼️فاجعه یعنی وقتی که کشورهای پیشرفته جهان به دنبال مدیریت واحد تولید و بازرگانی هستند در ایران برخی به دنبال جدا کردن بازرگانی و تولیدند!

‼️بیش از ۱۵۰ کشور جهان تولید و بازرگانی واحد دارند اما کشورهای جهان سوم همواره به دنبال جدا کردن این دو بخش هستند.

⁉️آیا باز هم #تعارض_منافع در مجلس و دولت منجر به تشکیل #وزارت_بازرگانی و ضربه تاریخی دیگری به تولید خواهد شد؟!

#نه_به_وزارت_بازرگانی
#وزارت_واردات

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳
🔴مافیای واردات پشت احیای وزارت بازرگانی

رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی گفت: طعم شیرین سودهای هنگفت واردات باعث شده تا روز به روز بر طبل احیای وزارت بازرگانی کوبیده شود و متاسفانه برخی نماینده‌های مجلس که بهتر است آنها را وکیل‌الدوله بنامیم، به این آتش می‌دمند.

🔹وی ادامه داد: دولت با ایجاد این جریان فکری بین روشنفکران و اصرار برای ایجاد وزارت بازرگانی می‌خواهد اگر مردم عیب و ایرادی در دولت می‌بینند بگوید که وزارت بازرگانی ایجاد می‌کردیم چنین نمی‌شد و چون همراهی با من نشده چنین اتفاقاتی رخ داده است. 

#نه_به_وزارت_بازرگانی
#وزارت_واردات

✅ @masaf_foods
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۷
👤 توییت استاد #رائفی_پور درباره احیای #وزارت_بازرگانی :

‏آقای ‎#حجتی خوب میدانید که احیای ‎#وزارت_بازرگانی ضربه مهلکی بر پیکر ‎#امنیت_غذایی و معیشت کشاورزان است
و حتما آگاهید که لابی لاریجانی-روحانی( ‎#لاریحانی)تصمیم به احیای ‎#وزارت_واردات در سال ‎#رونق_تولید گرفته است
این شما و سکوت محافظه کارانه تان و آن آه پیرمرد کشاورز طبسی و قضاوت تاریخ

🌐 http://bit.ly/2WaIsD2

✅ تنها کانال رسمی استاد رائفی پور و جنبش مصاف
@Masaf