این وب سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند. لازم بذکر است مطالب کانالهای تلگرام توسط کراولر و خودکار استخراج میشود و سایت مسئولیتی درقبال محتوای کانالها ندارد. درصورتیکه محتوا مغایر با قوانین کشور است مراتب را به [email protected] اطلاع دهید.
فیلم آنلاین تماشا کنید مجموعه ای از فیلم های سینمایی بصورت آنلاین در Yidio.ir قابل تماشا میباشد.
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
مدیریت رفتار سازمانی؛
بزرگ ترین کانال تخصصی رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی در تلگرام با بیش ۴۱ هزار عضو فعال
👇
@organizationalbehavior
👇

https://telegram.me/joinchat/BuLwOz9EUmeGNLwPCDYCiw
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
💥روبات اخبارگو در تلویزیون روسیه استخدام شد!

تلویزیون روسیه به طور رسمی از روبات اخبارگو در یکی از بخش های خبری خود استفاده کرد. این اقدام باعث تعجب بسیاری از فعالان خبری و رسانه ای در سطح روسیه و جهان شده است.

این روبات توسط شرکت فن آوری Promobot در شهر پرم در حدود 700 کیلومتری شرق مسکو، توسعه یافته است. البته به اعتقاد تیم سازنده این روبات، روبات اخبارگو هنوز هم نیاز به کار دارد اما با این وجود به خوبی می تواند روند اخبار گویی را کنترل کند.

این روبات که الکس نام دارد بر اساس چهره سازنده آن یعنی الکسی یوژاکوف مدل سازی شده است. در حالی که نسخه فعلی تنها قادر به حرکت بخش هایی از صورت خود است مهندسان طراح این روبات می گویند در حال کار روی نسخه هایی هستند که روبات بتواند به طور کامل اندامهای خود را حرکت دهد و حتی در طول اخبار گویی در استدیو قدم بزند.

📌 گزارش اخیر انجمن اقتصادی جهانی نشان می دهد که تا سال 2025 روبات ها می توانند تا 75 میلیون شغل از انسان ها بگیرند و این یک زنگ خطر برای کارمندانی است که در عرصه های مختلف فعالیت می کنند.


📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
کتاب چگونه کارآفرین شویم!
هدیه نشر نوین


📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
💥 آسیب های کارمندان چاپلوس

در محیطی که چاپلوسی وجود دارد، کارمندان غیرچاپلوس درگیر حس عدم امنیت در محل کار می شوند. آنها نگران این می شوند که نکند چاپلوسی افراد دیگر، آنها را در رقابت کاری عقب بیندازد. این حس منفی و نگرانی دائمی، حتماً در راندمان کاری اثر منفی می گذارد. برخی پژوهش ها نشان می دهند میزان رضایت شغلی کارمندانی که "همکاران چاپلوس" دارند، بسته به شرایط از 15 تا 35 درصد از پایین تر از دیگران است و به همین میزان، بهره وری شان پایین تر و احتمال استعفای شان بیشتر است.

📌 کارمندان چاپلوس معمولا بازده کمتری نسبت به همکاران خود دارند و عملا کم کاری نیروهای چاپلوس باید از طریق افزایش تلاش کارمندان دیگر در ساعات بیشتر کاری جبران شود.
📌 براساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه استنفورد وقتی ساعت کاری از هفته ای 50 ساعت فراتر رود راندمان کارمندان خوب به ازای هر ساعت کار بیشتر افت می کند.

📌 هر کارمندی در صدد پیشرفت است. اگر افراد ببینند که دیگران بر اثر چاپلوسی پیشرفت می کنند و پاداش دریافت می کنند، در طول زمان به این روند خواهند پیوست و خلاقیت را کنار خواهند گذاشت. سازمان بی خلاقیت نیز موجودی محکوم به شکست خواهد بود.
📌 فریدریش نیچه، روانشناس آلمانی می گوید: (1900-1844) هر جا چاپلوسی گسترش بیابد، کمتر می توان در آنجا اندیشه های بلند یافت زیرا چاپلوسی به شدت واگیر است.

📌 چاپلوسی، نقطه مقابل "جرأت" است. اگر فرهنگ یک سازمان، چاپلوس محوری باشد، جرأت از آن حذف می شود. یکی از پیامدهای حذف جرأت نیز، حذف نقد درون سازمانی است. نقد درون سازمانی، ساز و کاری است که در آن، اعضای یک سازمان خود را بخشی از بدنه مجموعه می دانند و هر گونه اشکالی را گزارش و نقد می کنند و اگر بتوانند راهکار هم می دهند. این ساز و کار را می توان با سیستم دفاعی بدن مشابه دانست که مراقب ناکاستی ها و میکروب های بدن است و با آنها مقابله می کند.  

📌 مدیران وقتی مورد چاپلوسی قرار می گیرند در واقع در حال قربانی شدن هستند چرا که خود را از موهبتی به نام "نقد شدن" و "پی بردن به خطاها" محروم می کنندبه زحمت می توان در جایی که همه چاپلوسی یک فرد را می کنند، جز در وصف بزرگی او سخنی گفت و برخلاف مسیر آب شنا کرد.
مدیری که عادت می کند مدام تملق بشنود، اگر با کارمندی منتقد مواجه شود که نقدی واقعی درباره سازمان دارد، احتمالاً او را بی ادب و گستاخ خواهد دانست.

مدیر تملق پذیر، بی آن که بداند، سازمان را به سمت سقوط هدایت می کند.

📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴
💥سوپر مارکت های شرق و جنوب آسیابسته بندی های پلاستیکی رو کنار گذاشتن و از برگ درختا استفاده می کنن
یادمون باشه اولین پلاستیکی که در جهان تولید شده
هنوز تجزیه نشده و تا زنده ایم تجزیه نمیشه.

#نه_به_پلاستیک


📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴
💥 قطب نما و نقشه

✍ست‌گادین

اگر همیشه یک نقشه همراه‌مان بود عالی نمی‌شد؟ نقشه‌ای که قدم به قدم ما را از جایی که هستیم به جایی که می‌خواهیم باشیم راهنمایی می‌کرد...

داستان شگفت‌انگیزی از Steve Pressfild را بخوانید:

یک تفنگدار بنام Ghurak که از زندان ژاپنی‌ها گریخته بود، شش مایل را به تنهایی و با پای پیاده از میان جنگل پیمود تا به آزادی دست یابد.

این سفر پنج ماه به طول انجامید ولی هیچگاه پیش نیامد که او مسیر را از کسی بپرسد یا راهش را گم کند. چون نه تنها او زبان محلی‌ها را نمی‌دانست بلکه به آنها اعتماد هم نداشت.

او نقشه‌ای در اختیار داشت و وقتی به مرز هند رسید، نقشه‌اش را به افسر اطلاعات که می‌خواست از این طیِ‌طریق او سر دربیاورد نشان داد. هرجا که دور زده بود ، همه‌ی راه‌ها و فلش‌ها روی نقشه با مداد علامت‌گذاری شده‌بودند.

نقشه، خدمت بزرگی به او کرده‌بود ولی افسر اطلاعات متوجه شد که آن نقشه راهنمای بدرد بخوری نیست برای اینکه چیزی بجز نقشه‌ی خیابانی در لندن نبود!

من عاشق این داستان هستم.

کسی که درک درستی از «قطب‌نما» دارد، عاقبت خوبی در انتظارش است و این به داشتن یک «نقشه‌ی راهِ» مفید ربطی ندارد.

اگر نقشه‌ی اشتباهی هم در دست شما باشد، یک قطب‌نمای درست، درصورتیکه کار‌کردن با آن را بلد باشید، شما را به منزل خواهد رساند.

به کجا چنین شتابان؟

ترجمه از مصطفی منبری


📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱
✅ کمپین مشاوره‌های تخصصی

🙂 در هر کجای سفر کسب‌وکار و زندگی که باشی، مشاورین همیشه می‌تونن راهبرانی باشن برای تسریع یا بهبود مسیری که در حال طی کردنش هستی
هدف ما در این کمپین پاسخ به سوالات شما و یا کمک به کشف صورت مسئله شماست و قصد داریم #فرهنگ درست استفاده از مشاوره را با کمک هم بهبود ببخشیم تا بتونی #مسیرفکرت را بهتر هدایت کنی

💰 هزینه: رایگان
✔️ ثبت‌نام: http://parhu.ir/fekret


🧠 @Fekret
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱
💥 وقتی مدیری بد باشد ، کارمند خوب ترک کار می‌کند و وقتی مدیری خوب باشد ، کارمند بد ترک کار می‌کند.

پیتر دراکر


📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸
💥ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که وقتی
به یک کسی خوبی کردیم و خوبی
کردیم و خوبی کردیم، روزی‌که یکهو .
خوبی نکنیم ما از نظر او آدم بدی هستیم!

شما نمی توانید بگویید، من ده بار به یک
کسی خوبی کردم، بار یازدهم که نخواستم
یا نتوانستم کاری برایش انجام دهم چرا
از نظر او من آدم بدی شدم؟

و چرا یک کسی که هیچ‌کاری برای آن
شخص انجام نداده است در
نظر او از من بهتر است؟

باید پذیرفت که این ویژگی انسان است!

شما وقتی بچه همسایه‌تان را بیست دفعه
نگه دارید و روز بیست‌و‌یکم بگویید من
خودم وقت دکتر دارم و نمی‌توانم امروز
بچه شما را نگه دارم، آن همسایه می‌تواند
با شما بد شود در حالیکه با همسایه دیگر
که هیچ‌وقت بچه‌اش را نگه نداشته است
خوب است!

آدمها را متوقع بار نیاورید که به قول
معروف لطف بیش از حد یک روز میشود وظیفه!

دکتر هلاکویی📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
جلد اول از مجموعه تهران‌نگاری
بانک نقشه‌ها و عناوین‌مکانی تهران قدیم
پژوهش و تدوین رضا شیرازیان

حاوی 290 قطعه نقشه تهران به همراه فهرست 46‌هزار عنوان مکانی قرائت شده - مناسب برای انواع پروژه‌ها و پژوهش‌های تخصصی در حوزه تهران
برگزیده جشنواره آثار برتر چاپی - 1396

نمایشگاه کتاب 98 – 4 الی 14 اردیبهشت
مصلی‌تهران – سالن شبستان – راهرو 23 – نشر دستان - 88891202
https://independent.academia.edu/RezaShirazian
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
💥آیا شما هم آدم بی عرضه ای هستید؟

✍ فردین علیخواه(جامعه شناس)

در سکوتِ شب و در حالی که انگشتِ اشارۀ مان را روی صفحۀ موبایل ُسر می دهیم به لبخندها و دندان های سفید آدم های موفق خیره می شویم و به فکر می رویم. به اینکه چه آرزوهایی در سر داشتیم و نشد که به آنها برسیم. جنگیدیم ولی پیروز نشدیم. هر چه دویدیم از خطّ آغاز فاصله نگرفتیم. گاهی اوقات یقۀ خودمان را می گیریم و سرِ خودمان فریاد می زنیم. پس از جرّ و بحث شدیدی که با اعضای خانواده مان داشتیم که ما را "بی عرضه" خطاب کرده بودند، در مقابل آینۀ دستشوئی به خودمان خیره می شویم و به خودمان تشر می زنیم که " ای بی عرضه"، " بی عرضه " .
متأسفانه در چند سال گذشته " روان شناسی گرائی" به شدت در جامعۀ ما گسترش یافته است. منظورم از روان شناسی گرائی آن است که در بررسی مسائل اجتماعی تنها فرد را در شکست هایش به عنوان مقصر می شناسیم و از نقش زمینه های اجتماعی و اقتصادی در رقم زدن شکست ها و ناکامی های افراد غافل می شویم. در این چارچوب، به کسی که مدام شکست می خورد توصیه می کنیم که در "کلاس های تقویت اراده" شرکت کند و یا اگر نسبت به جامعه بدبین است به «کلاس های مثبت اندیشی» برود تا بهبود یابد. همه چیز آمادۀ برداشت است و مشکل در ضعفِ اراده و توانایی افراد است. گویی در درون هر فرد غولِ چراغِ جادو منتظر است و فقط باید به فرد کمک کرد تا آن غول را صدا بزند. موضوعاتی همچون چگونگی توزیع منابع و فرصت های نابرابر اهمیتی ندارد. در این نگاه، کارخانه دارانی که به دلیل ورود اجناس چینی ورشکست شده اند و تنها دلخوشی شان دردِ دل کردن با مسافرانی است که سوار پراید آنها شده اند، افرادی بی لیاقت تعریف می شوند چون اراده نداشتند گلیم خود را از آب بیرون بکشند! دانشجویی که سه سال پس از فارغ التحصیلی همچنان بیکار است و والدینش او را مدام"بی عرضه " خطاب می کنند تقصیر خودش است و لیاقت پیشرفت ندارد.

در پاسخ به این سوال که "چرا من شکست می خورم و ناکام هستم؟" ، نگاه روان شنایی گرایی شما را به جواب « خب تقصیر خودت است» می رساند. معمولا در جهان، سیاستمداران به این نوع پاسخ بسیار علاقه دارند. چون شما در نهایت خودتان-و نه آنان را- را سرزنش خواهید کرد.
وقتی شبکه های مختلف صدا و سیما را تماشا می کنیم می بینیم که در برنامه های متعدد آن روان شناسان حضور گرمی دارند و در حالی که روی مبل های شیک نشسته اند تلاش می کنند روانِ بینندگانی را که زمینه های نابرابر اجتماعی و اقتصادی به آنان صدمه زده است احیاء کنند. حضور کم رنگ جامعه شناسان در برنامه های صدا و سیما همیشه فرصت گسترش این نوع مواجهه با مسائل اجتماعی را فراهم آورده است. واقعیت آن است که ورود جامعه شناسان به بررسی شکست ها و ناکامی های فردی؛ می تواند مخاطره آمیز باشد؛ چون جامعه شناس ناچار خواهد بود به سراغ ساختارهای اجتماعی نابرابر برود. حتی جامعه شناسی مانند دکتر فرامرز رفیع پور که معمولا در صحبت کردن جانب احتیاط را نگاه می دارد وقتی در برنامه «توقف ممنوع» شبکه پنج به بررسی « فساد اقتصادی» می پردازد کاغذی را به سمت بینندگان می گیرد که بر روی آن فلش های مختلفی به دایره های رنگی متعدد وصل شده اند و توضیح می دهد که این فلش ها بیانگر ازدواج های فامیلی در بین مسئولان کشور است و یکی از زمینه های بالقوه گسترش فساد اقتصادی –به بیان او- همین عامل است.
گروههای مختلف تلگرامی هم پر شده است از توصیه های روان شناسانه به آدم ها. غافل از اینکه "زندگی مثبت" فقط با تغییر نگاه ما شکل نمی گیرد و شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه نیز بر زندگی ما اثرگذار است.
***
ساعت هفت صبح است و مجریِ رادیو حرف می زند: سلام ای جوان ایرانی، آره، آره، با توأم، چرا به پشت سرت نگا می کنی، نه با توأم، بیکاری؟ کنکور قبول نشدی؟ هر چی می دوئی به جایی نمی رسی؟ نه، نه ، تو حق نداری ناراحت بشی، یه یا علی بگو، نفس عمیق بکش و در این صبح زیبا بگو سلام زندگی، آره. امروز، امروز طرحی نو بینداز، بگو من می تونم، بگو، با صدای بلند بگو تا من که توی استودیو هستم بشنوم، دنیا بشنوه و راهها به روت باز شه...الان می خوایم با یه روان شناس درباره اراده صحبت کنیم، جایی نریا، /
رادیو را خاموش می کنم و پیام های تلگرامی ام را باز می کنم:
"سلام استاد. 15 ماه فارغ التحصیل شدم و هنوز بیکارم. چند ازمون استخدامی شرکت کردم و هر بار رتبه ی 5 اوردم ولی همش یک یا دو نفر میخواستند. میخواستم ازتون خواهش کنم اگه جایی کاری سراغ دارین منو معرفی کنید. غیر مرتبط هم باشه خوبه. چشم امیدم به شماس. ممنون"


📚 ایستارتاپس
https://t.me/joinchat/AAAAADzj7BxmzJIuEBtAXg
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸
101 فیلم کوتاه مفهومی ( بدون سانسور )
#دانلود_رایگان 🔻🔻
https://telegram.me/joinchat/BO6pVD6I9Z83CUstEsiu0A