این وب سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های کل کشور ثبت می باشد و مطابق قوانین این مرکز عمل می کند. لازم بذکر است مطالب کانالهای تلگرام توسط کراولر و خودکار استخراج میشود و سایت مسئولیتی درقبال محتوای کانالها ندارد. درصورتیکه محتوا مغایر با قوانین کشور است مراتب را به [email protected] اطلاع دهید.
فیلم آنلاین تماشا کنید مجموعه ای از فیلم های سینمایی بصورت آنلاین در Yidio.ir قابل تماشا میباشد.
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۵
میدونستی علمی وجود داره، که میتونه خیلی دقیق کیفیت شخصیتت، توانایی‌هات، نقاط ضعف و قوت، تهدیدها، فرصت ها، زندگی شغلی حرفه ای و ازدواج برات بگه؟

مورد تایید انجمن روانشناسان آمریکا 👇🏻

https://t.me/joinchat/AAAAAD_4tgsl4Z_G9EbWGw

بیا رایگان امتحان کن، چارت خودت و ببین، پشیمونی نداره! 👆🏻
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱
بعد از چند دهه تلاش، دانشمندان اولین نوع مولکول شکل گرفته در جهان را توسط بزرگ‌ترین رصدخانه هوابرد، در کهکشان راه شیری یافتند!
مدت کوتاهی بعد از #بیگ‌بنگ و زمانی که جهان ما تنها ۱۰۰ هزار سال سن داشته اتم‌های هیدروژن و هلیوم با یکدیگر ترکیب شده و مولکول #هیدرید_هلیوم را ساختند ولی این مولکول تاکنون در جهان ما یافت نشده بود.
هم اکنون این مولکول در یک سحابی سیاره‌ای با نام #NGC7027 در فاصله ۳ هزار سال نوری از زمین، در صورت فلکی ماکیان یافت شد. این سحابی شرایطی دارد که اجازه شکل‌گیری این مولکول را می‌دهد.
مولکول هیدرید هلیوم مسئول ساخت اولین ستارگان در جهان بوده‌اند.
این خبر به صورت رسمی از طریق ناسا اعلام خواهد شد.
#مترجم؛ ادمین #منبع؛ ناسا

@Sky_Pillars
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰
چرا انگشتان دست و پا در آب #چروک می‌شوند؟
اگرچه شما نمی‌توانید ببینید، ولی درحقیقت پوست بدن شما با یک روغن خاص به نام #Sebum پوشیده شده است این ماده دست و پا را چرب و مرطوب می‌کند و اجازه نفوذ آب به پوست را نمی‌دهد به همین دلیل زمانی که دست شسته می‌شود آب از روی آن فرار می‌کند.
زمانی که دست و پا در مدتِ طولانی در تماس با آب قرار می‌گیرند، ماده sebum از بین رفته و با نفوذ آب به پوست، چروک‌هایی در آنها ایجاد می‌شود.
نتایج تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد چروک شدن دست‌ها در تماس طولانی با آب، یک پیام از طرف سیستم عصبی است و با #تکامل انسان شکل گرفته چراکه با دست‌های چروک راحت‌تر می‌توان اشیاء #خیس را برداشت و پاهای چروک خطر سُر خوردن را کاهش می‌دهند.

@Sky_Pillars
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷
در نگاه اول ممکن است این تصویر قدری نامفهوم به نظر برسد ولی درحقیقت این تصویر آینه‌های تلسکوپ فضایی #جیمزوب را نشان می‌دهد که در ۱۸ تکه کنار یکدیگر قرار گرفته تا قدرتمندترین تلسکوپ ساخت دست بشر را رقم بزند.
مساحت این آینه‌ها ۶ برابر تلسکوپ هابل است و از #بریلیم و لایه نازکی از #طلا ساخته شده‌اند‌. این آینه‌ها در تست برودتی خود به صورت یکپارچه دمای ۲۵۴- درجه سلسیوس را پشت سر گذاشتند!
مفهوم این دست‌ها این است که این تلسکوپ با قدرتی ۱۰۰ برابر هابل قادر خواهد بود دست بشر را به عمیق‌ترین نقاط در جهان قابل مشاهده و تنها چند ده میلیون سال بعد از #بیگ‌بنگ برساند.

@Sky_Pillars
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
نوعی گیاه که شبیه گونه‌های #فرازمینی ا‌ست!
شاید اگر برای اولین بار این گونهٔ گیاهی را در سیارهٔ دیگری می‌دیدید، آن را به فرازمینی‌ها نسبت می‌دادید و اطمینان پیدا می‌کردید که این گونه در زمین وجود ندارد!
این ارکیده‌های لاله به نوزادان #قنداق شده شهرت دارند، زیرا کاملاً شبیه نوزادانی هستند که قنداق پیچ شده‌اند. این گیاه حدود ۶۰ سانتیمتر بلندی دارد و اولین بار در #کلمبیا یافت شد.
البته این گیاه همیشه اینطور به نظر نمی‌رسد بلکه فقط در یک زمان خاص در طول #تکامل خود از زمان باز شدن تا تبدیل به یک شکوفه، این شکل در آن پدیدار می‌شود.
گل‌های این گیاه ساختار بسیار پیچیده‌ای دارند و با یک رایحهٔ بسیار دلپذیر، حشرات را جذب کرده و #گردافشانی خود را کامل می‌کنند.

@Sky_Pillars
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۵
من سال‌ها با همه‌ی اطرافیانم درگیر بودم و همه‌رو مقصر میدونستم. فکر میکردم اونا هستن که باعث شکستهای من شدن.
مدت‌ها به دنبال خوشبختی بودم ولی پیداش نمیکردم.
استاد عزیزم #خانم_صنم_رشیدی منو از بدبختی نجات داد و امروز هرچی که‌ دارم مدیون ایشون هستم.
دعوت میکنم با روش جالب استادم توی این کانال آشنا شید👇
https://t.me/joinchat/AAAAAENnTIJsW8k7gWkXFA
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
صدای #زلزله در مریخ را بشنوید..
این همان صدایی است که توسط زلزله نگار کاوشگر اینسایت از لایه‌های درونی مریخ ضبط شده است.
یک صدای شدید و کاملا مجزا وجود دارد که توسط ابزار #SEIS کاوشگر ضبط شده است. در این ویدئو همزمان صدای باد، مریخ‌لرزه و حرکت بازوی ربات برای عکس برداری از این فرآیند به گوش می‌رسد.

@Sky_Pillars
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۷
اولین صدای #زلزله از مریخ شنیده شد!
کاوشگر اینسایت به کمک زلزله نگار خود برای اولین بار یک #مریخ‌لرزه را اندازه‌گیری و صدای آن را به زمین ارسال کرد. این صدا در ۱۲۸ امین روز از فرود این کاوشگر به ثبت رسید.
دانشمندان درحال بررسی علت وقوع این زلزله هستند. آنها معتقدند با بررسی لایه‌های درونی مریخ بتوانند به نحوهٔ شکل‌گیری سیارات و اقمار دیگر پی ببرند.
#زمین‌لرزه به دلیل حرکت صفحات تکتونیکی زمین ایجاد می‌شود، ولی مریخ و ماه این صفحات رو نداشته و لرزه‌های آنها به دلیل #سرمای شدید و #انقباض‌ حاصل از دهانه‌های برخوردیِ شهاب سنگ‌ها ایجاد می‌شود.

#منبع: ناسا ۲۳ آوریل ۲۰۱۹

@Sky_Pillars
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲
امروز ۲۴ آوریل و روز تلسکوپ فضایی #هابل است.
در ۲۴ آوریل ۱۹۹۰ تلسکوپ هابل اولین گام از ماموریت خود را به سوی فضای ناشناخته در اعماق کیهان آغاز کرد. در بین هزاران تصویری که تلسکوپ هابل به ثبت رسانده، یک تصویر آن هر شخصی را به تأملی عمیق از عظمت هستی فرو می‌برد، این تصویر زمینهٔ #فراژرف هابل نام دارد.
در این تصویر بیش از ۱۰ هزار کهکشان دور و نزدیک مشاهده می‌شود که هر کدام تاریخی میلیارد ساله از جهان ما را در خود نگاشته‌اند.
حدود ۱۰۰ کهکشان در این تصویر عمری ۱۲ میلیارد ساله و عمر تعدادی از آنها حتی به ۱۳ میلیارد سال قبل باز می‌گردد یعنی زمانی که عمر جهان ما تنها ۷۰۰ میلیون سال بوده است. نور این کهکشان‌ها یک ده-میلیاردم نوری است که #چشم انسان بتواند آن را در حالت طبیعی ببیند!

@Sky_Pillars
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۰
استخوان #منسوخ شده‌ای که با تکامل انسان، دوباره به بدن بازگشته!!
استخوانی به نام #فابلا که در زانو وجود داشته و طی تکامل انسان از بین رفته بود، دوباره در بدن انسان‌ها ظاهر شده است.
استخوان فابلا که طولی کمتر از نیم اینچ دارد، در انسان‌های #اولیه وجود داشته ولی برای انسانهای امروزی هیچ کاربردی ندارد.
دانشمندان معتقدند رژیم‌های غذایی مدرن که سبب افزایش وزن و قد انسانها شده، فشار بیشتری به زانو‌ها وارد کرده و در نتیجه این استخوان اضافی برای #کاهش فشار در زانو، مجدداً رشد کرده است.
در حقیقت افرادی که این استخوان در بدنشان شکل گرفته، با شرایط دردناکی روبرو هستند و طبق نظر دانشمندان باید دوباره آن را از زانوی خود بردارند.

@Sky_Pillars
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
#قوانین جهانیِ فیزیک به ما می‌گوید اگر ما روی سیارهٔ دیگری در آنسوی جهان فرود بیاییم که موجوداتی #هوشمند با تمدن پیشرفته در آن وجود داشته باشند، آنها هم ناچارند از همان قوانینِ فیزیکی تبعیت کنند که در زمین بر ما حکمفرماست. حتی اگر فرازمینی‌ها اعتقادات سیاسی و اجتماعی کاملاً متفاوتی داشته باشند، باز هم قوانین فیزیک #هیچ استثنایی برای آنها قائل نمی‌شود.
شما شرط می‌بندید که یک موجود فضایی فرانسوی یا انگلیسی صحبت نمی‌کند و حتی اطمینان ندارید که آیا او برای شما دست تکان می‌دهد یا نه، اگر براستی دستی برای تکان دادن داشته باشد!
نمی‌دانید او جنگجوست یا صلح طلب، ولی می‌توانید با اطمینان بگویید قانون #گرانش همان رفتاری را با او می‌کند که در زمین با ما می‌کند.
#مترجم؛ ادمین کانال
برگرفته از کتاب؛
Death by Black Hole
Neil Degrasse Tyson

@Sky_Pillars
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶
پاسخ جمعی از دانشمندان به جهان‌های موازی را در بزرگترین کانال نجومی تلگرام ببینید👆👆
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲
🔗جهان هاي موازی كجا هستند؟

آیا ممکن است در جهانی دیگر سرنوشت متفاوتی داشته باشیم؟ 🌎
آيا ممكن است نسخه دومی از ما در جهانی ديگر موجود باشد؟❗️
ويديوی ديوانه كننده! جهان‌های موازی Pin شده در كانال زير..
👇👇
https://telegram.me/joinchat/AAAAAD4ifG51aVzed1CyNQ
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
علوم مختلف چگونه بدن شما را ارزیابی می‌کنند؟
#زیست_شناسی به شما می‌گوید ۷ درصد از بدن شما از خون تشکیل شده است.
#شیمی به شما می‌گوید ۷۰ درصد از بدن شما از آب تشکیل شده است.
#فیزیک به شما می‌گوید ۹۹.۹۹۹۹۹۹۹۹ درصد از بدن شما از فضای خالی تشکیل شده به طوریکه تمام انسان‌های روی زمین را می‌توان در یک حبه قند جای داد!

@Sky_Pillars
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴
امروز ۲۲ آوریل و روز جهانی #زمین است.
در ۲۲ آوریل سال ۱۹۷۰ میلیون‌ها نفر به خیابان‌ها ریختند تا اعتراض خود را نسبت به
۱۵۰ سال انقلاب صنعتی نشان دهند.
آلودگی هوا در ایالت متحده و کشورهای دیگر به حد مرگ‌باری رسیده بود به طوریکه #تکامل کودکان را با تاخیر مواجه کرده بود. از آن سال این روز به روز زمین نام گذاری شد.
در این روز بیش از یک میلیارد انسان در ۱۹۲ کشور در روزِ زمین شرکت کرده و به احترام تنها سیاره‌ای که #حیات در آن شکل گرفته و میلیون‌ها گونه‌ی جانوری را در دامان خود پرورش داده، به پاک سازی شهرها، جاده‌ها و طبیعت می‌پردازند.
این رسم توسط یک فعال صلح، به نام جان #مک‌کانل در اجلاس یونسکو معرفی شد.

@Sky_Pillars
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸
زیباترین #جهش_ژنتیکی در انسان!
جهش‌های ژنتیکی بسیار پیچیده هستند و بعضی از آنها نتایج شگفت انگیزی برجای می‌گذارد به طوری که بعضی افراد را در جهان منحصر به فرد می‌کند!
متفاوت بودن رنگ عنبیه چشمانِ یک فرد، #هتروکرومیا نام دارد که در آن نوعی جهش ژنتیکی باعث می‌شود رنگ عنبیه چشم‌ها کاملا متفاوت از یکدیگر شود.
در حقیقت رنگ چشمان هر شخص توسط توزیع ماده‌ای به نام #ملانین تعیین می‌شود، بخش خاصی از کروموزوم ۱۵ از دو ژن به نام #OCA2 و #HERC2 تشکیل شده که ژن اول نقش اساسی در تولید، جمع‌آوری و مقدار ملانین، و ژن دوم شامل یک سگمنت DNA است که فعالیت ژن اول را در تولید ملانین کنترل می‌کند. هر نوع نقص و جهش ژنتیکی در این قمست موجب تغییر در رنگ چشم‌ها می‌شود.
#مترجم: ادمین کانال

@Sky_Pillars
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱
کلیپی بسیار زیبا و غیرقابل تصور از مقایسهٔ اجرام هستی.
این کلیپ در سال ۲۰۱۹ منتشر شده و بر خلاف کلیپ‌های قبلی، اجرام جهان ما را از طول #پلانک به اندازه ۳۵-^۱۰×۱.۶ تا #افق_کیهانی جهان به قطر ۹۳ میلیارد سال نوری مقایسه می‌کند.
جهت درک بهتر، این کلیپ به طور کامل در این کانال به زبان فارسی زیرنویس شده است.
#ترجمه، #زیرنویس، و #ویرایش کلیپ؛ "ادمین کانال ستونهای آسمان"

@Sky_Pillars
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۹
#خورشید ما در مقایسه با بزرگترین ستاره شناخته شده با نام #UYScuti چه اندازه‌ای دارد؟
ستارهٔ یووای اسکوتی درحال حاضر #بزرگ‌ترین ستارهٔ شناخته شده در کهکشان راه شیری است. این ستاره در فاصله ۹۵۰۰ سال نوری از زمین قرار گرفته و شعاع آن ۱۷۰۰ برابر خورشید ماست. ستاره‌ای با این شعاع قادر است بیش از ۴ #میلیارد و ۹۰۰ #میلیون خورشید را در خود جای دهد!
اگر تصور این اندازه قدری برای شما مشکل است جالب است بدانید اگر بتوانید با یک #هواپیما دور این دو ستاره بچرخید، مدت ۶ ماه طول می‌کشد تا یک بار دور خورشید بچرخید، درحالی که بیش از ۸۶۶ سال زمان نیاز است تا دور ستارهٔ یووای اسکوتی بچرخید!

@Sky_Pillars
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴
هرگز نباید به طور مستقیم به خورشید گرفتگی نگاه کرد، زیرا در مدتی بسیار کم، بخشی از #شبکیهٔ چشم را می‌سوزاند و یک نقطهٔ کورِ دائمی در چشم ایجاد می‌کند این نقطه در زمان مطالعه بسیار آزار دهنده است.
شکل پایین سمت چپ، شبکیهٔ چشم یک زن ۲۸ ساله را نشان می‌دهد که بدون هیچ محاظِ چشمی، پدیده #کسوف را رویت کرده است این زن سعی کرده با حلقه کردن دست خود، مانع ورود پرتوهای خورشید به چشم شود ولی بعد از سه روز متوجه یک نقطهٔ تیره در دید چشم راست خود می‌شود. پزشکان تایید کردند این نقطه، #سوختگی بخشی از شبکیه است که در اثر ورود پرتوهای قدرتمند خورشید به چشم ایجاد شده است.
عینک آفتابی هم نمی‌تواند مانع ورود پرتوهای خورشید در زمان کسوف شود و فقط باید از عینک یا #فیلتر مخصوص استفاده شود.

@Sky_Pillars
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷
محل تجمع چربی‌هات رو توی عکس پیدا کن؛ روی لینک زیر کلیک کن و شماره شکل بدنت رو بزار تا بهت بگم باید برا لاغری چیکار کنی

🔴 درمان لاغری، چاقی، دیابت، کبد چرب، کم کاری تیروئید و...
اگر واقعا به فکر سلامتی هستی بیا👇
https://telegram.me/joinchat/Db9Rc0Q2jvyaalCtGQh7WA